Dzień Edukacji Narodowej SP4 Gryfice

11 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbyła się w Gryfickim Domu Kultury. W uroczystości udział wzięli: burmistrz Gryfic – Pan Tomasz Aniuksztys, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Gryficach – Pan Jerzy Kołodziejczyk, Wicedyrektorzy szkoły – Pani Jolanta Cichoń – Pasternak oraz Pan Sławomir Czerniak , nauczyciele , pedagodzy, pracownicy administracji i obsługi, rodzice
oraz uczniowie. W części oficjalnej wydarzenia burmistrz Gryfic oraz dyrektor szkoły uhonorowali nauczycieli za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze oraz wyróżnili uczniów naszej szkoły za wysokie osiągnięcia w nauce i sporcie stypendiami burmistrza.
W części artystycznej uczniowie klasy 3b oraz szkolny zespół muzyczny zaprezentowali się w przedstawieniu pt. „Idealny nauczyciel”. W inscenizacji głównym bohaterem był Albert Einstein, który wraz z asystentami poszukiwał idealnego nauczyciela. Nauczyciela, który ma pasować do idealnego wzoru – belfra mądrego, kreatywnego , cierpliwego i życzliwego. Na szczęście długo nie trzeba było szukać, ponieważ w naszej „czwórce” są wspaniali nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi. Wszyscy pracownicy naszej szkoły otrzymali wiele serdecznych życzeń oraz słodkie upominki.
Reakcja dzieci i dorosłych na widowni świadczyła o tym, że przedstawienie spełniło ich oczekiwania. Uczniowie z ogromną ciekawością i uwagą oglądali przedstawienie czego dowodem były głośne brawa i wspólne „Sto lat” dla pracowników SP4 w Gryficach.
Akademia szkolna została przygotowana pod kierunkiem Pani Natalii Dukiewicz i Pani Renaty Zborowskiej.

Tekst: Natalia Dukiewicz